Warszawa – Parafia bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3

Parafia
wladyslawa-ursynow ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Warszawie przy parafii bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 - w trzecie soboty miesiąca - o godz. 18.00 Msza św. w kościele,
a po niej o godz 19.00 spotkanie w salce w wieży.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Marcin Żurek.
Parafia bł. Władysława z Gielniowa >>>
Archidiecezja Warszawska >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W sobotę 18 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie naszej ursynowskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Uczestniczyło w nim 19 osób (Krzysztof, Paweł, Eliza i Igor, Zosia, Witek, Marta, Ania, Agnieszka, Tomek, Edyta, Maryla, Andrzej, Paweł, Piotr, Honorata, Ewa, Małgosia, Agata).

Zostało nam w pamięci zdanie o tym, że droga wielu Sycharowiczów przez sprawy sądowe daje pojęcie o samotności i cierpieniu Chrystusa przed sądem.

Rozmawialiśmy o przebaczeniu – o tym, jak jest ono trudne, jest zmaganiem z samym sobą, i nie jest aktem jednorazowym, ale gdy podejmiemy ten wysiłek, to przynosi on wspaniałe i niespodziewane owoce. Praca nad sobą i wzrastanie w wierze otwierają nam oczy na nas samych, nasze błędy i cierpienia, które zadaliśmy najbliższym – naszym współmałżonkom i dzieciom – często robiąc to zupełnie nieświadomie.

 

Kolejne spotkanie będzie w sobotę 22 kwietnia (wyjątkowo nie w trzecią, ale czwartą sobotę miesiąca, z powodu Świąt Wielkanocnych)

W tym tygodniu zapraszam jeszcze na spotkanie modlitewne w czwartek 23 marca 2017 r. o godz. 19.00.