Warszawa – Parafia bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3

Parafia
wladyslawa-ursynow ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Warszawie przy parafii bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 - w trzecie soboty miesiąca - o godz. 18.00 Msza św. w kościele,
a po niej o godz 19.00 spotkanie w salce w wieży.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Marcin Żurek.
Parafia bł. Władysława z Gielniowa >>>
Archidiecezja Warszawska >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W sobotę 22 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie naszej wspólnoty. Uczestniczyło w nim 25 osób (ks. Marcin, Ania, Alicja, Artur, Eliza, Igor, Monika, Zosia, Edyta, Marzena, Basia, Agata, Witek, Marta, Monika, Agnieszka, Małgosia, Andrzej, Maryla, Tomek, Ewa, Honorata, Małgosia, Ania, Agnieszka).

Spotkanie dotyczące wpływu kryzysów małżeńskich na dzieci i sposobów radzenia sobie z nimi prowadziła Alicja, pedagog i członkini naszej wspólnoty. Mówiliśmy o tym, że nie jest możliwe uchronienie dzieci przed skutkami kryzysu w małżeństwie rodziców. Możliwe jest natomiast, że trudne przeżycia z dzieciństwa mogą stać się kapitałem w przyszłości.

Dzieci w naturalny sposób uciekają od odpowiedzialności za związek rodziców – i to jest właściwa i dobra reakcja. Nie możemy wymagać od dzieci, aby angażowały się w sprawy rodziców, ani tym bardziej, by brały odpowiedzialność za ich kryzysy i małżeństwo. To rodzice zawsze powinni udzielać wsparcia dzieciom i sami rozwiązywać własne problemy.

Ważne jest, aby w stosunku do współmałżonka zawsze dążyć do prawdy, do prawdy o człowieku, która polega między innymi na tym, że nie ma ludzi absolutnie dobrych i absolutnie złych. Nasza praca ma polegać na tym, aby widzieć prawdziwy obraz człowieka, ze wszystkimi jego wadami i zaletami – tak, jak widzi nas Bóg. I taki obraz przekazywać dzieciom.

Alicja dała nam też modlitwę z błogosławieństwem dla męża i żony

błogosławieństwo

Podała też link do nagrania z Jej świadectwem o zmianach, które zaszły Jej życiu dzięki
12 krokom – może kogoś to zachęci do tego programu.

http://www.radiowarszawa.com.pl/12-krok/

Zapraszamy na następne spotkanie 20 maja.

Zapraszamy też na spotkanie modlitewne w najbliższy czwartek 27 kwietnia o godz. 19.00 w dzwonnicy.